פגי סידור

פגי סידור

ארנונה

מרחב ההשפעה שלי

מקדמת מאד אהבה והערכה , ייחודה של ירושלים ע״י הרצאות, מפגשים וקבוצות חשיבה לחשיפ, מורכבותה של העיר. מעבירה באמצעות הרצאות וכתבות גם לקהילות בחו"ל. מתמקדת מאד בהנמכת חומות השנאה והחשדנות בין מגזרים ובקידום מודעות למעמדן של נשים.

העשייה המקצועית שלי

עיתונאית ומרצה. מתמקדת בעבודתי העיתונאית בשני מגזרים בירושלים: חרדים וערבים ממזרח העיר. משקיעה מאמץ מקצועי גדול בהסרת מחיצות, דעות קדומות ובורות ביחס לשני מגזרים אלה. בעבר, כשהייתי כתבת רווחה, יצרתי קשרים עם העוסקים בתחום בעיר ואני ממשיכה להתעניין ולסייע ככל יכולתי לחשוף את המצב בשטח.

העשייה הירושלמית שלי

שימשתי מספר שנים יו"ר הנהלה עמותת "חזון פתיה" שקידמה נשים מתמודדות עם פגיעות נפש, וכיום בעמותת "רשימו" לקידום תרבות ושיח יהודי מזרחי. אני חברת הנהלה בתיאטרון "מיקרו" וב"בית אות המוצר" שמקדם יצירה של אמנים עולים. בעבודתי העיתונאית כותבת על תחיית התרבות היהודית מזרחית וחברת הנהלה ב"קהילות שרות" לקידום הפיוט.

אני מאמינה

שירושלים היא המעבדה בה נזהה וניצור יחד את הפתרונות לסוגיות עמן מתמודדת החברה הישראלית

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

אני שוקדת על דף הפייסבוק שלי שיהיה מקום לשיח פתוח ומכבד בסוגיות רבות, בעיקר סוגיות דת ומדינה. לפני הקורונה בדקתי אפשרות לקיים קבוצות לימוד משותפות לנשים יהודיות ומוסלמיות. מקווה שעכשיו יתאפשר. יזמתי סדרת מפגשים של שיח פתוח בין תושבים לנבחרי ציבור בתחנה - מקווה שיתחדש כעת. בנוסף אני כותבת ספר על ילדותי בחו"ל ובארץ אחרי שעלינו.

# מרושתות

פגי סידור
אני יכולה להרצות על... 

סוגיות דת ומדינה, מעמד נשים בעיר ירושלים (יש כאן ייחודיות) דו קיום בין המגזרים בעיר. חזות העיר ותכניות הבניה שלה - לדעתי דחוף לקיים שיח ציבורי בנוגע לחזותה, אופי הבניה ולאן מועדות פניה של העיר - האם ירושלים חייבת להיות העיר הגדולה במדינה למשל? איך משמרים את אופייה החזותי הייחודי?

מחפשת חיבורים עם... 

כל מי ומה שתואם את הדברים שכתבתי לעיל

אפשר להתייעץ איתי על... 

פוליטיקה מקומית, מגזרים שונים בעיר, גישור על פני המגזרים על מנת לאפשר שיח אמיתי. להכיר את המגזרים (במיוחד את החברה החרדית בעיר) תוכניות ומענים לצרכי הגיל השלישי ועוד. (אגב, אני מרצה בשלוש שפות: עברית, אנגלית וצרפתית.)

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

לחשוף את יופיה וייחודה לעיני כולם. לקלף מעליה את הדעות הקדומות, את הבורות ביחס למבנה החברה הירושלמית, לסייע בפיתוח התרבות והאמנות בעיר, לקדם תכניות לשיפור פניה של העיר.