שלומית בוני

שלומית בוני

רחביה

מרחב ההשפעה שלי

מרחבי ההשפעה שלי הם הכיתה ובית המדרש. כמחנכת ורכזת חברה וקהילה בתיכון החדש בהר חומה, אני אחראית על ניסוח ופיתוח לימודי ההומניסטיקה. כפעילה חברתית ותלמידה חכמה, אני מעבירה ויוצרת לימודים בית מדרשיים ברוח המסורת המזרחית (בית ישראל, עין פרת, אלול מן המזרח). לומדת בבית המדרש 'ערבות' ללימודי תורת חכמי וחכמות המזרח.

העשייה המקצועית שלי

מורה, הוגה ופעילה מזרחית, פמיניסטית ומסורתית. מחנכת ורכזת מקצוע ההומניסטיקה ורכזת חברה וקהילה בתיכון החדש בהר חומה.

העשייה הירושלמית שלי

מלמדת בבתי מדרש שונים את תורתם של חכמי ארצות המזרח ברוח מסורתית מתוך גישה פמיניסטית ומכילה. מאמינה בדרך של מתינות דתית, צדק חברתי ופמיניזם. לומדת לתואר שני בחינוך יהודי באוניברסיטה העברית ובוגרת מכון כרם ללימודי הוראה הומניסטיים.

אני מאמינה

בחינוך, ביצירת דמויות משמעותיות לתלמידים, ובשייכות עמוקה למסורת תוך גמישות וחיבור לחיים ולמערכות יחסים

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

כרגע אני מלמדת בתיכון החדש בהר חומה כרכזת חברה וקהילה, רכזת מקצוע ההומניסטיקה ומחנכת כיתה ח'. בימים אלה אני עובדת על פיתוח מקצוע ההומניסטיקה בתוכנית עם מכון הרטמן ואוני' חיפה, לשם אני רוצה להביא את סיפור המסורתיות והמזרחיות כחלק בלתי נפרד מלימודי הזהות היהודית. חשוב לי שהתלמידים שלי ילמדו את עצמם ואת הסיפור המשפחתי שמתוכו הם באים, לאחר שנים בהם סופר סיפור יהודי מאוד מצומצם מזווית אחת.

# מרושתות

שלומית בוני
אני יכולה להרצות על... 

פמיניזם מסורתי ומזרחי, מסורתיות ותרומתה לחברה הישראלית.

מחפשת חיבורים עם... 

אני מחפשת חיבורים עם אנשים חינוך שפועלים למען הרעיון המסורתי והמזרחי תחת המכלול הרחב של צדק חברתי, שיוויון הזדמנויות והרחבת והעמקת התרבות הישראלית לכלל הגוונים הקיימים בה. כבר היום אני חלק מבית מדרש 'ערבותנשים מחברות מסורת', 'הרשת המסורתית' וארגון 'תיקון' שאני בין בוגרי תוכנית המנהיגות הצעירה שלו.

אפשר להתייעץ איתי על... 

חינוך, ריכוז מקצוע, העברת בתי מדרש.

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

הייתי רוצה שיהיה בירושלים מקום מדהים ומעורר השראה שיהיו בו הרצאות נהדרות, בתי מדרש וגם מרחב פתוח לסטודנטים ללמוד בו. מקום שישלב לימוד והפריה הדדית ומפגש איכותי עם קפה טוב.