דפנה ברנס

המושבה הגרמנית

דפנה ברנס

מרחב ההשפעה שלי

מרחב ההשפעה שלי מתקיים במעגלי עשייה קטנים שבהם אני מרגישה נוח להשמיע את קולי, כאשת מקצוע, כאשת הגות, כיוצרת, כאמנית, כרקדנית, כחוקרת, כירושלמית, כפמיניסטית, כבודהיסטית.

העשייה המקצועית שלי

כמורה לטכניקת אלכסנדר אני מסייעת לא.נשים בכל הגילאים לייצר שינוי עומק בחייהם בתחום הגוף והתנועה. במפגש של אחד על אחד בחדר עבודתי, אני מאפשרת לתלמידי ללמוד תנועה נכונה ומיטיבה. בנוסף, אני בעלת תואר שני באנתרופולגיה חברתית ותואר שני במחול (התמחות בכוריאוגרפיה).

העשייה הירושלמית שלי

אני חווה בכל נימי נפשי ורמ״ח איברי את המתח האינהרנטי לעיר, את המנעד התרבותי הרחב שלה, ומנסה להעשיר אותו בנוכחות השקטה שלי ובמבט החוקר שלי.

אני מאמינה

בכוחם של מופנמים.ות לשנות את העולם. אף פעם לא מאוחר מדי לחולל מהפכה!

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

חשוב לי לקדם פרויקטים שבהם ניתן מרחב לא.נשים שהם מופנמים מטבעם. צרכיהם של בעלי נטייה למופנמות שונים מאד מאלה של בעלי נטייה למוחצנות. לא תמיד אנו שומעים אותם, כי דרכם להתבטא שונה מאד. הם יכולים להיות שקטים, מדיטטיביים, איטיים במתן תגובה. אך כאשר הם משמיעים את קולם הוא בדרך כלל חזק, ברור, מעניין, ובעל פוטנציאל לשינוי. ממש לאחרונה התחלתי להדריך את הקורס ״לצלוח את הסופה״ במסגרת האקדמיה הוירטואלית של ד״ר פינקי פיינשטיין כאן, בחצר ביתי, בירושלים (ולא בזום!). מטרת המפגשים הינה, בין היתר, בניית קהילה מקומית של א.נשים בעלי רוח חופשית. אני מאד שמחה וגאה לאפשר את התפתחות התנועה הארצית הזו, כאן בעיר שלנו, עבור תושביה

# מרושתות

Ellipse 64
אני יכולה להרצות על... 
טכניקת אלכסנדר. נשים מהפכניות בתחום המחול בפרט, ובאמנות בכלל. פלמנקו. טנגו ארגנטינאי. פמיניזם לטינו-אמריקאי. כיצד להפוך לסוכנת שינוי חברתי. על כוחם של מופנמים. אלתור במחול ובתנועה כאמנות גבוהה. נזקי ההשגיות ויתרונות המינימליזם
מחפשת חיבורים עם... 
נשים וגברים שמבינים לעומק את שפת הפמיניזם, הסובלנות, השינוי החברתי.
אפשר להתייעץ איתי על... 
הקשר בין גוף, תנועה ותודעה. פציעות רקדנים ופציעות מוזיקאים. הקורסים של התקופה החדשה מיסודו של ד״ר פינקי פיינשטיין.
מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 
החזון שלי הוא להפוך את ירושלים לעיר סובלנית ופלורליסטית, שמנוהלת על ידי א.נשים שראיית עולמם רחבה מספיק כדי להכיל את כולם.ן ללא שום הבדל. ירושלים היא בעלת מהות אחרת ועל כן צריכה להיות מנוהלת באופן אחר מכל עיר אחרת בישראל ובעולם. יש לבנות מודל ניהול ייחודי לעיר ירושלים שיעבוד טוב עבור כל תושביה וגם עבור כל תושבי העולם. ירושלים היא שלנו ברמת המחויבות אליה, ושל כולם ברמת היכולת לחלוק אותה עם כל העולם ועם כל מי שחפץ בכך. עלינו ללמוד לפרוץ גבולות פיזיים וגבולות שבתודעה, כדי לאפשר לה להיות מה שהיא צריכה להיות: עיר קדושה, מקודשת ומקדשת אחווה והומניזם, שיח בין תרבותי ובין דתי, שמכבד את כולם באמת.