תפארת אוריה

מרחב ההשפעה שלי

יוזמת פרויקט השבתות: מסע מפגשים ברחבי הארץ עם קהילות מגוונות על כל הקשת הדתית-חילונית בתחום זהות ותרבות יהודית-ישראלית. כרגע בתהליך הוצאה לאור של הספר על המסע, והעברת הרצאות בנושא. יוזמת פרויקט נשים מעבר לגדר: פרויקט ארוך-טווח של כמה שלבים שנמצא בראשית דרכובמטרה להבין לעומק את הזווית הנשית בכל הקשור לסכסוך הישראלי פלסטיני, וכן כדי לפעול למען קידום נשים בהיבט הפוליטיחברתי.

העשייה המקצועית שלי

סטודנטית למזרח תיכון ואסלאם ולימודים הומניסטיים, בתוכנית המצטיינים של המרכז האקדמי שלם. יוזמת, כותבת, מרצה, ופעילה-חברתית בתחומי מגדר ומיניות בריאה (מנחת סדנאות), בתחום זהות ותרבות ישראלית, ובקידום נשים במרחב הציבורי והפוליטי.

העשייה הירושלמית שלי

העשייה החברתית שלי מוקדשת להעצמת המכנה המשותף הרחב הקיים בין אנשים. במציאות כמו שלנו עם שיח מפלג ומשסע בו הקצוות דיכוטומיים ומציגים תמונה עגומה של שחור או לבן אני מאמינה בלייצר קשת צבעונית המכילה אינסוף של גוונים. גדלתי בבית דתי-חרדי, בשנות התיכון עברתי לפנימייה בתיכון לחינוך סביבתי בשדה בוקר, והייתי התלמידה הדתייה הראשונה שלמדה שם. אני מכילה הרבה קצוות וניגודים, שהופכים אותי לאדם שלם ורחב יותר. היכולת לפגוש את האחר לבחור לראות, להקשיב, וללמוד דווקא מאלו השונים ממני הם מה שהופך אותנו לאנשים מועצמים יותר, ולחברה חזקה יותר.

אני מאמינה

ליצירת מציאות שוויונית ומכילה יותר, עלינו לעודד נשים להתמודד לתפקידים פוליטיים, חברתיים, וציבוריים, ולהעניק להן את המרחב להשמיע את קולן

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

כעת אני יוצאת לפרויקט חדש, במטרה להבין את הסכסוך הישראלי פלסטיני מהזווית הנשית. הפרויקט הוא תהליך ארוך-טווח, במטרה להבין לעומק את המתרחש מעבר לחומה ולגבולות הקו הירוק משני הצדדים. בשלב הראשון, אני נפגשת עם נשים יהודיות-ישראליות המתגוררות מעבר לקו הירוק. בשלב השני, ארצה להיפגש עם נשים פלסטיניות מהגדה המערבית. ובשלב השלישי אנסה להבין, יחד עם נשים נוספות, כיצד לקדם נשים משני הצדדים לעמדות מפתח בתפקידים ציבוריים, כדי שיוכלו להשפיע ולשנות יחד את המציאות הקשה המתרחשת למעלה מ-50 שנה. מציאות שבה הנשים הן אלה המשלמות לרוב מחיר שקוף, ולפי דעתי, הן גם אלה שיכולות להוביל שינוי.

# מרושתות

Ellipse 64
אני יכולה להרצות על... 
פרויקט השבתות, מיניות ומגדר. דיאלוג רב תרבותי.
מחפשת חיבורים עם... 
עסקים וארגונים המקדמים יוזמות חברתיות, נשים העוסקות בחינוך למיניות מיטיבה, נשים פלסטיניות ממזרח-ירושלים, נשים פלסטיניות מהגדה המערבית
אפשר להתייעץ איתי על... 
איך לצאת לדרך ולהגשים חלומות! דרכי חיבור לאוכלוסיות שונות בארץ; כיצד להתחיל להניע פרויקט; כתיבה ברשתות החברתיות.