שירה לב ציון

שירה לב ציון

רסקו

מרחב ההשפעה שלי

מוועד ההורים הבית-ספרי, דרך קהילות בית הכנסת, שכונת מגורי, גוננים, ועד למרכז הגישור העירוני. לכל אחד מהמקומות הללו אני מביאה את הידע והכישורים שלי בתחום הגישור ותקשורת מקרבת, כמו גם למיזם חדש של ארגון והנחיית מפגשי שיח מקרב בין א.נשי שמאל וימין. אני רואה את השליחות שלי בלעזור בחיבורים בין אנשים: הן בשיקום יחסים שנפגעו, והן ביצירת הסכמות בין שותפים לדרך. ככל שנמצא את הדרך לחיבור ולפעולה עם אחרים העולם יהיה מקום שטוב יותר לחיות בו.

העשייה המקצועית שלי

כעו"ד עסקתי בייצוג ועזרה לאוכלוסיות מוחלשות. תוך כדי עבודתי כעו"ד נחשפתי לעולם הגישור והתקשורת המקרבת, והשתלמתי במגוון סוגי השדות בתוך עולם יישוב הסכסוכים. יש לי ניסיון בגישור ובליווי אנשים להגעה להסכמות ולאיחוי היחסים, וכיום מרכז עיסוקי הוא גישורים, הסכמות והנחיית תקשורת מקרבת.

העשייה הירושלמית שלי

אני חברה פעילה ומתנדבת ב"מוזאיקה" (מרכז ליישוב סכסוכים בהסכמה) ובמרכז העירוני לגישור, חברה בוועד הורים בממ"ד "גוננים", אשר בו אני פועלת להכנסת שפת הגישור והדיאלוג בביה"ס. אני פעילה בשכונתי (גוננים) ב"פורום דיאלוג בגוננים", שם אני פועלת לקידום יוזמות של דיאלוג בקהילה, בקהילות בתה"כ בהם אני חברה, בבניין שלי, וחברה פעילה במיזם 929, הפועלת למציאת המשותף והמאחד בין כל חלקי החברה.

אני מאמינה

שיחסים בין-אישיים הם החמצן שמזין אותנו כבני אדם

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

אני מתחילה ללוות קהילה של דתיים וחילוניים שמבקשת לבנות את עצמה על יסודות של שיתוף, הדדיות, שייכות ומעורבות קהילתית מתוך בחירה ורצון חופשיים. דרך שפת התקשורת המקרבת אני מציעה כלים ושפה המאפשרים דרכים להתנהלות כקהילה, הן למנהיגיה והן לחבריה ולחברותיה.

# מרושתות

שירה לב ציון
אני יכולה להרצות על... 

תקשורת מקרבת, אי אלימות, הקשבה, דיאלוג, יחסים בין-אישיים

מחפשת חיבורים עם... 

נשים ואנשים שותפים לחזון שלי, ובמיוחד אלה מהם שבאים מרקעים ומתרבויות שונות. רוצה למצוא שגרירים באותם עולמות שהייתי רוצה למצוא את החיבור עימם.

אפשר להתייעץ איתי על... 

הגעה להסכמות, התנהלות בתוך קונפליקטים, שיח מקרב, והידברות

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

העיר שלנו היא בית לכל כך הרבה אוכלוסיות עם מגוון מטורף של אמונות וסגנונות חיים. החלום שלי הוא שהחיים של מגוון התרבויות יהיו מקור להעשרה, לתרומה והפריה הדדית של אלה את אלה.