מיכאלה הררי

מיכאלה הררי

מרחב ההשפעה שלי

כמורה, מרצה ויוצרת באמנות הפלמנקו, אני נפגשת עם מגוון של קהילות בעיר. דרך שיעורים, סדנאות, הרצאות, והופעות אני מגיעה לבתי ספר, בתי אבות ומרכזי יום לקשישים, מועדונים לנשים ובעלי צרכים מיוחדים, מכללות ומסגרות חינוך בלתי פורמלי וגם לתיירים ולקהל הרחב הצופה בהופעות במרחבים ציבוריים.

העשייה המקצועית שלי

מייסדת ומנהלת "סטודיו פלמנקה", השוכן במינהל קהילתי בית הכרם בירושלים. מזה 25 שנים אני פעילה כאמנית בקהילה, הן כמורה והן כיוצרת ויוזמת הופעות של אמנות הפלמנקו. השתתפתי בהפקות עם אמנים ישראלים וספרדים והקמתי בתי ספר ללימוד פלמנקו במוסררה, בקעה, עין כרם ובית הכרם. יש לי השכלה פורמלית בהיסטוריה ספרדית ובעבודה קהילתית, ואני משלבת את הידע העיוני שרכשתי בעשייה שלי כמורה ואמנית יוצרת.

העשייה הירושלמית שלי

מאז שעליתי לארץ בשנת 1992, אני פועלת להעצמת נשים וילדות באמצעות אמנות הפלמנקו, המשלב פעילות גופנית ונפשית. לאורך השנים, פעלתי וממשיכה לפעול לקידום אמניות ואמנים צעירות/ים במקצועות הפלמנקו ולהפצת האמנות הזו כדבק שמחבר בין אנשים מקהילות שונות. הופעתי ולימדתי במזרח ירושלים ומול נשים חרדיות. הופעתי וממשיכה להופיע בפסטיבלים, אירועי רחוב, והפקות שיזמתי ביניהן יצירות משותפות לאמנים יהודים וערבים השואבות ממורשת יהדות ספרד ומהמוסיקה הערבית הקלאסית והפופולרית.

אני מאמינה

בחיבור בין אמנות והעצמה אישית ובאיכויות המיוחדות של מוסיקה ומחול המעודדות ביטוי רגשי, ביטחון עצמי, וחיבורים בין אישיים.

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

בימים אלה אני עושה סדנאות למועדוני נשים של עיריית ירושלים ומפיקה הופעות רחוב באזורי מתחם התחנה הראשונה ומרכז העיר. אני ממשיכה ללמד וליצור בסטודיו ובמזרח העיר. אני משתתפת ביוזמה קהילתית בשכונת קרית היובל עם אמנים מתחומים שונים. אני בונה כוריאוגרפיה חדשה ללהקה פלמנקו בתל-אביב. אני מופיעה במרחבים ציבוריים עם הרכב מוזיקאים כחלק של פעילות תרבות ל העירייה.

# מרושתות

מיכאלה הררי
אני יכולה להרצות על... 

תולדות אמנות הפלמנקו והקשר לירושלים, מוסיקה, מחול והעצמה אישית. אוכל גם להעביר הפעלות בתנועה, קצב ושירה.

מחפשת חיבורים עם... 

מוסדות חינוך ותרבות, קבוצות נשים, תיירים, ועדי עובדים, מפיקי אירועים, ולהקות מחול והרכבי מוזיקה אתנית.

אפשר להתייעץ איתי על... 

לימוד תנועה למתחילים. ארגון ושיווק אירועים.

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

להמשיך להכיר קהלים חדשים בעיר באמצעות הפעלות, סדנאות והופעות. חלום: להקים מקום להופעות על קו התפר בין מזרח ומערב העיר ולהפיק בו אירועים עם אמנים יהודים וערבים בתחומי המוסיקה והריקוד.