אחוה יאלר צוריה

אחוה יאלר צוריה

מרחב ההשפעה שלי

הוא 'נפקא', שמטרתה לספק שירותי מחקר עסקי מידעני וסטטיסטי עבור עסקים חברתיים, יזמים, ומובילי תנועות. המחקרים הללו מאפשרים להם לקדם את הרעיונות שלהם בהתבסס על נתונים מהשטח ולי, לתרום למטרות שהם מקדמים. אני קוראת לזהאינפואקטיביזם. בכובע נוסף אני פועלת לקידום הקניית מיומנויות אוריינות מידע.

העשייה המקצועית שלי

עובדת עם הקרן לחינוך בתפוצות ע"ש פינקוס בכתיבה מידענית, פעלתי לבניית תשתית ראייתית שהוצגה בכנס החירום "האם נאמין לך", בנושא טיפול הרווחה בסוגיית הניכור ההורי, סייעתי במחקרים במכון הנרייטה סאלד, והעברתי סדנאות באוריינות מידע בבתי ספר ומוסדות אחרים.

העשייה הירושלמית שלי

לקחתי חלק במיזם "מדינת ירושלים" כחלק מהדסק העיתונאי, וכתבתי על הנעשה בתוך השכונות וביניהן. האופן בו השכונות בירושלים מנוהלות על ידי המנהלים הקהילתיים הוא פורץ דרך, ואני עובדת בשיתוף פעולה עם כמה מהמנהלים לקידום יוזמות שכונתיות.

אני מאמינה

שהשפעה חברתית דורשת כוח, שמקורו בידע. המפתח הוא ביכולת לדלות את העיקר מהטפל מים הנתונים שאנחנו שוחים בו

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

הצטרפתי לאחרונה לקבוצת העסקים החברתיים והקואופרטיבים בירושלים, ואני שמה לי בעדיפות גבוהה להנגיש את השירותים שלי עבורם.

# מרושתות

אחוה יאלר צוריה
אני יכולה להרצות על... 

אוריינות מידע, מידענות, אינפואקטיביזם, מחקר סטטיסטי, מחקרים בכלל, מחקרים עסקיים, ויזמות מבוססת ראיות

מחפשת חיבורים עם... 

יזמיות חברתיות, אקטיביסטיות, בעלות עסקים שרוצות לקדם מטרה חברתית, או כל מי שמסתובבות בראשה שאלות קשות כלפיי החברה, והייתה רוצה לחקור אותן לעומק.

אפשר להתייעץ איתי על... 

חיפוש מידע, שאלונים, מחקרים, קריאה והצגה של נתונים, מחקר אקדמי, עשייה חברתית מבוססת ראיות

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

ירושלים היא עיר העתידמודלים שיעבדו פה ככל הנראה יהיו בשימוש נרחב ברחבי הארץ ואולי העולם בשנים הבאות. הייתי רוצה שירושלים תהפוך לבירת המודלים השיתופיים, הקהילתיים והחברתיים, ותייצא רעיונות שישפרו את חיי אזרחי העולם כולו בכל תחום.