מרים סלע - תמונת קמפיין

מרים סלע

קטמון

מרחב ההשפעה שלי

פעילה בירושלים בעשור האחרון וכיום מכהנת כסגנית יו״ר תנועת התעוררות, הסיעה הגדולה במועצת העיר ירושלים. פועלת לחולל שינוי באמצעות עשייה חברתית, פוליטית ועסקית ולייצר ירושלים שתהיה עיר של כולן ושל כולם.

העשייה המקצועית שלי

ייסדתי את קואופרטיב המדיה הירושלמי Co.Media ליצירת אימפקט בעולם המדיה, הקמתי וניהלתי קהילה מקצועית לאנשי עיצוב ומדיה בירושלים ובמסגרת עבודתי כמנהלת מחלקת הניו מדיה של העיריה הובלתי עשרות פרויקטים שיצרו סדר יום עירוני חדשני. פעלתי לצמצום פערים בין אוכלוסיות העיר  במהלך ניהול מיזם לאומי ״קהילות דיגיטליות״ ובתפקידי האחרון שימשתי כיועצת מקצועית בכירה לשר התקשורת לשעבר יועז הנדל.

העשייה הירושלמית שלי

את הדרך שלי בהשפעה לטובה על ירושלים התחלתי כקומונרית בסניף ״עזרא תלפיות״. כמה שנים אחר כך עזרתי לעסקים ועמותות ירושלמיות ליצור אימפקט ברשתות החברתיות במסגרת קואופרטיב ״קו.מדיה״. אחד הפרויקטים שאני גאה בהם היה ההובלה להקמת הסניף הירושלמי של קהילת יוצרות ויוצרים; CreativeMornings, שיצרה חיבורים בין המעמד היצירתי בירושלים לקהילה הבינלאומית. הפרויקט השני הוא הפסל ILOVEJLM שהצבתי מול החומות והפך להיות לוקיישן חובה בסיור בעיר. לאחר ה-7 באוקטובר, ובמסגרת החמ״ל הירושלמי שהקמתי יחד עם חבריי לתנועת התעוררות וארגונים נוספים, יזמתי את כרטיס ״אורח.ת כבוד״ - כרטיס הטבות למפונים שיסייע לחזק את העסקים הירושלמים.

אני מאמינה

שהתפקיד שלנו, נבחרי ונבחרות הציבור, גורמי המקצוע, ואנשים שמייצרים עבור א.נשים - לדאוג לייצר מרחבים קהילתיים, עירוניים, עסקיים ושירותיים - ששמים את האדם במרכז.

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

ירושלים צריכה אמא. בימים אלו אני מתחילה לעבוד על יצירת כוח שטח שיהווה שכבת מנהיגות מקומית של אמהות משלוש אוכלוסיות העיר, במטרה לתת מקום במרחב הירושלמי לנשים, נשיות ואמהות. 

# מרושתות

מרים סלע - תמונת קמפיין
אני יכולה להרצות על... 

יצירת אימפקט במערכות וקהילות, הקמת קהילות מקומיות משמעותיות, הובלת תהליכים לצמצום פערים, יצירת אסטרטגיית קריאייטיב. אפשר גם להזמין אותי להעביר שיעור יוגה :)

מחפשת חיבורים עם... 

מנהיגות ומנהיגים קהילתיים, יזמיות ויזמים מתחומי והעסקים

אפשר להתייעץ איתי על... 

אפשר להתייעץ איתי על איך מחוללים שינוי בירושלים, על גורמים לדברים לקרות בתוך העירייה והממשלה, חיבורים לא.נשים רלוונטים לפרויקטים חברתיים, על מיפוי הזדמנויות ארגוניות ועל נירמול של אתגרי אימהות וקריירה.

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

כדי לבנות את ירושלים חייבים אנשים עיוורים. קשה לי עם אנשים שאומרים "יש לי חבר חרדי/ערבי". אני אדישה לשיוך המגזרי של אנשים. אני חולמת לבנות בירושלים מנהיגות מקומית שתפיסת העבודה שלה היא אחריות לכלל המגזרים בירושלים. כשמנהיגים את העיר הכי חשובה בעולם, צריך לשרת את כולם וכדי שזה יקרה חייבים אנשים עיוורים שמצליחים לראות את מה שצריך. כאלו שיודעים לעבוד עם המשאבים הקיימים בקהילות ולמנף אותם כדי לקדם את החיים של האנשים.
כי מציון תצא תורה.