חדוה אבוחצירה מרש

חדוה אבוחצירה מרש

רמת דניה

מרחב ההשפעה שלי

הובלתי אלפי סיורים להכרת ירושלים . אני אשמה בכך שאלפי מטיילים במהלך 26 שנות הדרכה בעיר, התאהבו בירושלים לחלוטין, הם אומרים לי זאת שוב ושוב...וכל פעם זה נפלא מחדש.
מלמדת תולדות האמנות בתיכון אור תורה סטון לבנות, בי"ס שהוא זכות! וגידלתי דורות של תלמידות אמנות שהמשיכו לבצלאל, מכללת אמונה , אקדמיה, שנקר, ועוד. מלמדת כבר 18 שנה...
יזמתי המון שיתופי פעולה עם מוזיאונים שונים בעיר.

העשייה המקצועית שלי

מרצה ומלמדת תולדות האמנות,
מדריכה בכירה ביד יצחק בן צבי לסיורי עומק בירושלים כ 26 שנים.
מתמחה בסיורי אמנות ואדריכלות בירושלים.
מרצה לאמנות שואה ביד ושם, בביה"ס להוראת השואה, במחלקה להכשרת מורים ומורות.

העשייה הירושלמית שלי

אני מובילה סיורי עומק על ירושלים מזה 26 שנים, וגרמתי לאלפי ישראלים להתאהב בעירי המיוחדת הקשה והחד פעמית הזו...חוץ מסיורי היסטוריה ודתות המומחיות שלי הם סיורי אמנות ואדריכלות, סיורי מוזיאונים וגלריות בכל העיר, גדולים כמו מוזיאון ישראל, ועד מוזיאונים קטנים ונסתרים בתוך העיר העתיקה.

אני מאמינה

ירושלים היא בית. בית מורכב אך מרתק ומאתגר כל יום מחדש. אני מאמינה שאהבתי לעיר ולאמנות היא מחלה טובה ומידבקת...הדבקתי בה דורות של תלמידות ואלפי מטיילים שנשבו בקסם ובנדירות של העיר הזו.
מה שמניע אותי היא תחושת שליחות אמיתית(ומחילה על הביטוי היומרני במקצת...) להפיץ את בשורת ההומניזם, כבוד האדם הדמוקרטיה ובכלל לנסות להדליק את פנסי הקטן בירושלים שיודעת להדאיג אותי ולייאש אותי לפעמים.

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

עושות רוח' הוא מיזם ירושלמי חדש שנולד לפני שנתיים. ובו מפגשי אמנות ותרבות, במיזם שלי הפונה לנשים וגברים, בני כל העדות המינים הצבעים והמגדרים, אני מלמדת את ערכי ההומניזם ומדעי הרוח, דרך לימודי שפת האמנות ותולדות האמנות. במפגשי האמנות והתרבות ישולבו נשים מכל מני תחומי דעת "שילמדו את כולנו מתורתן", כל אחת והמומחיות שלה. בחודשים האחרונים התחלתי לגבש קהילה נפלאה של נשים (וגם כמה גברים אמיצים שהצטרפו), ואנחנו לומדות אמנות ביחד.המפגשים שלנו כוללים לימוד משותף ושיח פתוח על מה שלמדנו. אחרי הקורונה בתכנון להתפתח ולגדול, ולשלב נשים ירושלמיות מתחומי דעת שונים ומגוונים. ו"לעשות הרבה רוח טובה" יחד, אמן.

# מרושתות

חדוה אבוחצירה מרש
אני יכולה להרצות על... 

תולדות האמנות, ירושלים כעיר שהיא פלא, בהיותי מדריכה בכירה ביד יצחק בן צבי מזה 26 שנים ההתמחות שלי היא ירושלים. כמו כן אני מומחית לאמנות הרנסנס ואמנות מודרנית. מרצה לאמנות ושואה ביד ושם, בביה"ס הבינלאומי להוראת השואה, עוסקת חוקרת ומרצה בתחומי אמנות ותרבות מגוונים.

מחפשת חיבורים עם... 

ביתא, עוד גלריות ירושלמיות, גופי תרבות בעיר, מוזיאונים שונים בעיר, השתלמויות למורים.ות לאמנות, קשר עם נשים משכילות מתחומי דעת שונים, אקדמיות בעיר ועוד.

אפשר להתייעץ איתי על... 

תולדות האמנות, והדרכות עומק בירושלים: היסטוריה, דתות, אדריכלות, וכמובן אמנות בעיר ירושלים. בזה אני מתמחה כבר 26 שנים, סיורי אמנות ואדריכלות...

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

עושות רוח' הוא מיזם ירושלמי חדש ובו מפגשי אמנות ותרבות, במיזם שלי הפונה לנשים וגברים, בני כל העדות המינים הצבעים והמגדרים, אני מלמדת את ערכי ההומניזם ומדעי הרוח, דרך לימודי שפת האמנות ותולדות האמנות. במפגשי האמנות והתרבות ישולבו נשים מכל מני תחומי דעת "שילמדו את כולנו מתורתן", כל אחת והמומחיות שלה. בחודשים האחרונים התחלתי לגבש קהילה נפלאה של נשים (וגם כמה גברים אמיצים שהצטרפו), ואנחנו לומדות אמנות ביחד. המפגשים שלנו כוללים לימוד משותף ושיח פתוח על מה שלמדנו. המיזם שלי "קיבל בית" בגלרייה ביתא, מקום לאמנות וגלריה ירושלמית על רחוב יפו 155, והקורס הראשון יצא לדרך בעוד שבועיים. מתרגשת!!!