דקלה עדן

דקלה עדן

מרכז העיר

מרחב ההשפעה שלי

זכיתי להיוולד ולגור בעיר הכי מיוחדת בעולם שמזמנת עשיה בתחומים רבים עם אוכלוסיות מגוונות ומאפשרת לקדם וליצר שינוי. מרחב ההשפעה שלי הוא חינוך ועשיה חברתית עם נוער בירושלים בתחומים מגוונים. בשנים האחרונות אני פעולת דרך חינוך בלתי פורמלי ופורמלי במישורים רבים, מתחברת ומחברת נוער לירושלים.

העשייה המקצועית שלי

חינוך ועשיה קהילתית חברתית במגזר השלישי תמיד דחפו אותי, אך גם חינוך במערכת הפורמלית. בשנים האחרונות עבדתי במנהל קהילתי דרום (גוננים ,קטמונים , רסקו ופת) שם ניהלתי את תחום הנוער ועבדתי עם הנוער למען הנוער בשכונות. מלבד זה עבדתי במספר בתי ספר, לימדתי, חינכתי, הדרכתי, ריכזתי והנחתי בתחומים שונים.

העשייה הירושלמית שלי

אקטיביסטית פעילה בעמותת אנדומטריוזיס ישראל, שם אני מנהלת את הקהילה המקוונת של החולות בירושלים ואת קהילת הנערות והחיילות. בנוסף, אני מקדמת ומעבירה הרצאות הקשבה ומודעות לגוף לנערות בבתי ספר בירושלים דרך מיזם ״ שגרירות אנדו בחינוך״ של העמותה. מלבד זה, בעבודתי כיום במרכז מאי, מרכז עירוני למנהיגות אקטיביזם ויזמות לנוער במחלקת הנוער שבאגף חברה בעירית ירושלים, אני אחראית על הפרויקטים הייחודים ועל פיתוח וקידום תוכניות אקטיביזם ומנהיגות לנוער ירושלמי.

אני מאמינה

לכל אדם בחברה ובייחוד לבני הנוער מגיע שיראו אותו ויקשיבו לו, ולכל אחד יש את הכוח ליצר שינוי והוא חייב לנסות.

פרוייקט שאני מקדמת עכשיו

בעמותת אנדומטריזיוס ישראל, אני מקדמת ומובילה יחד עם חברות עמותה נוספות את המיזם שלי: ״ חברות צהובות״ שנועד להעניק פלטפורמות למפגשים פיזיים מחוץ לעולם הווירטואלי בין נשות הקהילה, מפגשים חווייתיים, הפגתיים ומעצימים את חוזקות הנשים מעבר למחלה. מלבד זה כחלק מעבודתי במרכז מאי אני בונה כיום עם נשות המרכז, תוכנית בשם לביאות Grl בשיתוף המחלקה לקידום נשים. התוכנית היא לנערות משפיעניות ואקטיביסטיות בה הן מקבלות כלים לעשיה חברתית בתחומים שונים בעיר ירושלים.

# מרושתות

דקלה עדן
אני יכולה להרצות על... 

חינוך למנהיגות ואקטיביזם, הפיכת רעיון למיזם, עבודה במרחב קהילתי בעיר ירושלים, עבודה עם צוותים חינוכיים וליווי צוותים.

מחפשת חיבורים עם... 

נשות ואנשי חינוך, פעילים ופעילות חברתיות אנשים ונשים מעוררי השראה.

אפשר להתייעץ איתי על... 

חינוך, עשיה ירושלמית, אנדומטריוזיס

מעוניינת לקדם את ירושלים ב... 

הייתי רוצה לקדם את ירושלים בחיבור של בני נוער וצעירים לעיר המיוחדת הזו, לעשיה חברתית עבור העיר ועבור הקהילות השונות בה, מתוך הקולות המגוונים של תושבי העיר. הייתי רוצה לחזק את הקשרים של החברה האזרחית והחינוך הבלתי פורמלי למוסדות הפורמלים ולאפשר לירושלמים ולנוער הירושלמי בפרט, לפעול בכל המרחבים ולזכות לקבל את המענים הטובים ביותר.