אירועים ברשת

הזמנה לאירוע קפמניסטי

קפמניסטי

ביומי שלישי מתכנסות פמיניסטיות ירושלמיות בבית קפה ירושלמי, להיכרות, חיבורים, חיזוק רשתות וחשיבה משותפת על מיזמים שיחזקו את ההשפעה של נשים בעיר. המטרה שלנו היא להרחיב ולחזק את רשת משפיעות ירושלמיות, לשמוע על הצרכים, השאיפות והתוכניות לעתיד של חברות הרשת ולהעניק תמיכה ופרגון, לצד קפה טוב ומאפה מפנק.
2022-11-22
8:30-10:30
עדניה – בית קפה במשתלת הגן הבוטני, ירושלים
נשים יושבות ליד שולחון ומוחאות כפיים

פרס קיברשטיין 2022

החל משנת 2021 מוענק פרס קיברשטיין לפעילות ומנהיגות על תרומתן המשמעותית לשדה הפמיניסטי בירושלים, ואשר העשייה, המחויבות וההישגים שלהן מהווים מקור להשראה ומודל לחיקוי. הפרס נועד להוקיר הן את פועלן של הענקיות שעל כתפיהן אנו ניצבות, והן את פועלן של נשים התורמות כיום לחדשנות וצמיחה בשדה הפמיניסטי בירושלים.
2022-09-14
17:00
מסעדת מונטיפיורי, ירושלים

מזרחה מכאן

רשתות הן מתנה שממשיכה לתת. אחרי שאירחנו את יהודית אופנהיימר, מנכ"לית עמותת עיר עמים במפגש "עולות לרשת" בנושא נשים, שלום וביטחון, החלטנו לצרף כוחות ולשתף פעולה סביב קורס ייחודי לנשים ממערב וממזרח העיר שנועד להעמיק את הידע וההבנה שלנו על חייהן של נשים פלסטיניות במזרח העיר דרך עדשה מגדרית. השותפות באה לידי ביטוי מהרגע הראשון: תכנון הקורס ופיתוח התכנים, גיוס המשתתפות והנחיית המפגשים. בתום הקורס, הגישו הבוגרות הצעות לפרויקטים שנועדו לחזק את הקשרים בין נשים ממערב וממזרח העיר ולתת מענה לצרכים חשובים של נשים במזרח ירושלים, כגון שיעורי עברית, תמיכה בנערות בסיכון ועוד.
עולות לרשת

עולות לרשת

אנחנו יודעות כיום עד כמה משבר הקורונה השפיע וממשיך להשפיע על נשים במגוון תחומים: תעסוקה ופרנסה, אלימות, התמודדות עם לחצים בבית ובמשפחה במהלך סגרים ממושכים והשבתת מערכת החינוך. אבל לנו היה ברור מהרגע הראשון שאנו חייבות ליצור מרחב מטיב ותומך לפעילות ירושלמיות ולהמשיך ולבנות קשרים וחיבורים דווקא בזמן המשבר. לכן, יזמנו ועלינו לאוויר עם סדרת מפגשי זום. פתחנו בערב מצחיק-מריר עם שרון מייבסקי הנפלאה, שוחחנו עם פרופ' נעמי חזן על נשים ופוליטיקה, ואירחנו משפיעות ירושלמיות – שירלי אברמי, דינה שלו וריהאם ג'אבר – שסיפרו לנו על האופן בו משפיע משבר הקורונה על נשים בירושלים.

כנס לימוד אנגליה

בדצמבר 2019 השתתפנו בכנס LIMMUD UK בבירמינגהאם, המפגיש מדי שנה אלפי א.נשים מרחבי אנגליה והעולם. זו הייתה בעבורנו הזדמנות לספר את הסיפור של ירושלים ושל פמיניזם בישראל דרך העיניים שלנו ולחלוק עם משתתפי.ות הכנס את הידע והניסיון שלנו במגוון נושאים: סטוריטלינג, נשים ביהדות ובמפגשים בין-דתיים, נשים, שלום וביטחון ועוד.
מפגשי התייעצות

מפגשי התייעצות

כשיצאנו לדרך, הדבר הראשון שעשינו היה לכנס כ-60 נשים מובילות ומשפיעות בשדה הפמיניסטי – מובילות ארגונים, נשות תקשורת, אקדמיה, משפט ופילנתרופיה – מכל רחבי הארץ וממגוון רחב של קהילות. המפגשים הללו התקיימו ברוח ערך הליבה המוביל אותנו "חוכמת ההמונות", המחויבות להוקיר את נכסי הידע, המומחיוות והראייה הרחבה של נשים מהשדה הפמיניסטי.
מתוך אירוע פרס קיברשטיין

אות מכון קיברשטיין לנשים פורצות דרך

חיכינו כמעט שנתיים והנה זה קורה! מפגש פנים אל פנים של רשת משפיעות ירושלמיות! ולא סתם מפגש, אלא חגיגה של הוקרה והיכרות, חיבורים וסיפורים. בתוכנית: הענקת אות מכון קיברשטיין לנשים וארגונים פורצי דרך בעיר, משחקי נטוורקינג, דוכני צילום וסטוריטלינג, וכמובן, אוכל טוב, מוזיקה לנשמה וחברה משובחת.
2021-09-26
15:30-18:00
בית קהילת שיר חדש

"Why Peace is a Woman's Issue?"

Six Israeli and Palestinian women discussed their hopes and their challenges in peace-making in a short documentary on the 20th anniversary of UN Resolution 1325. The participants in the conversation will reflect further on the importance of women's involvement in peace-making here and everywhere.
2021-08-11
11:00
(6:00pm Melbourne)
קופת בחירות

מצביעים לנשים במינהלים הקהילתיים!

במינהלים הקהילתיים: תלפיות מזרח, בית הכרם, יובלים, רמות אלון, מעלה רמות, הר נוף, נווה יעקב, צור באהר, בית חנינה ורוממה
2021-07-06
בוחרים בנבחרות

יום צילום למועמדות לבחירות למנהלים הקהילתיים

מרימות למתמודדות! יום צילומים למועמדות להנהלות המינהלים הקהילתיים עם הצלמת הנפלאה אביגיל פיפרנו-באר, תמונות טובות הן מרכיב חשוב בקמפיין מוצלח.
2021-06-29
בית הנסן
הפסל האדום

בוחרות בקהילה - ייצוג שוויוני במינהלים הקהילתיים

כנס עם מכון ירושלים למחקרי מדיניות. לקראת הסבב השני לבחירות למנהלים הקהילתיים בירושלים, נציג מחקר שנערך במכון ירושלים למחקרי מדיניות בעבור מכון קיברשטיין בנושא שוויון בייצוג המגדרי במנהלים קהילתיים בירושלים.
2021-06-28
20:00
זום